CHANGI
CHANGI ALDO CH 2425-10W WH COB Round 10W 3K CH 2425-10W
₹1888
₹1322
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI ALDO CH 2425-10W 10W Track Spotlight in White finish delivers 3000K Warm White illumination at 8°-60° beam angle. Track mounting enables repositioning for dynamic accent lighting. Dimensions: φ45×H100mm. Features Adjustable Beam Angle, 350°/90° Rotation. Ideal for retail accent and precision workspace lighting.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 10W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 8°-60° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Adjustable Beam Angle, 350°/90° Rotation |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 1000 Lm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | Seoul Semiconductor |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ45×H100mm |
| Specification | 10W, 1000 Lm, 8°-60° Adjustable Beam, CRI≥90, IP20, Seoul Semiconductor LED, Aluminium |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RETAIL: Art Galleries, Watch Store, Toy Shop – Workspace: Reception, Corporate Office, Private Cabin – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories