CHANGI
CHANGI CH 2202-5-3W BK Magnetic Track Round 3W 3K CH 2202-5-3W
₹4779
₹3345
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Precision meets style with the CHANGI CH 2202-5-3W 3W cylindrical magnetic spotlight. Delivers 3000K Warm White at 30°° beam angle, perfect for highlighting objects and artwork. Body: Black aluminium. Dimensions: φ55×61mm.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 3W |
| Voltage | 24V DC |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 30° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 135 Lm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ55×61mm |
| Specification | 3W, 24V DC, CRI≥90, IP20, Aluminium+PC |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Hyper Market – Workspace: Corporate Office, Reception, Conference Room – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories