CHANGI
CHANGI FRAME SURFACE CH 2301-S-12W BK COB Round 12W 3K CH 2301-S-12W
₹25252
₹17676
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Precision lighting meets elegant design in the CHANGI FRAME SURFACE CH 2301-S-12W 12W Frame Projector Light. Black finish with 3000K Warm White at 20°-50° beam angle. Features Zoomable Lens, 4-Flange Beam Shaping, 355°/90° Rotation. Dimensions: φ70×H187-209mm. An excellent choice for creative retail displays and artistic mood lighting.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 20°-50° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Zoomable Lens, 4-Flange Beam Shaping, 355°/90° Rotation |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 900 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ70×H187-209mm |
| Specification | 12W, 900 Lm, 20°-50° Zoomable Beam, CRI≥90, IP20, BridgeLux LED, 4-Flange, Aluminium |
| Industry | RETAIL, Restaurants, Party Halls, Workspace |
| Type of rooms | RETAIL: Art Galleries, Watch Store – Restaurants: Lounge Area, Private rooms – Party Halls: Convention centers, Banquet halls – Workspace: Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-W BROWN COB Cylinder 10W 3K IGNIS-W-10W-BROWN-3K
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight MK421/3 BK+RG Wall Spotlight Multi-Spot - 3K MK421/3
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight 9610-3 BK+AB Wall Spotlight Round Multi - 3K 9610-3
Price on Request
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-R MATT BK COB Cylinder 10W 3K IGNIS-R-10W-MATT-BK-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories