CHANGI
CHANGI LACTEA Ring Pendant 100W Matte Copper Decorative Glass Triple Ring Cluster 100W 3K CH H-2306-72W+G9-4X7W
₹125552
₹87886
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Statement hanging light from CHANGI's LACTEA collection. The CH H-2306-72W+G9-4X7W combines 100W of warm 3000K Warm White ambience with Matte Copper finish on premium materials body. Lumen output of 10000 Lm and 1000x2500mm dimensions suit luxury residential and commercial settings.
Specification
| Type | Triple Ring Cluster |
| Wattage/Power | 100W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Matte Copper |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | G9 |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 10000 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | G9 LED |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 1000x2500mm |
| Specification | 100W | 3K | 1000x2500mm | 10000 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms – Workspace: Reception, Private Cabin |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories