CHANGI
CHANGI LINDOR CH HL-2530-4 Gold + White Decorative Round 35W 3K CH HL-2530-4-35W
₹44840
₹31388
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Discover the CHANGI LINDOR CH HL-2530-4, a Chandelier piece showcasing Aluminium + Milky White Glass and Gold + White finish. Operates at 35W delivering 2047 Lm of warm 3000K illumination. Dimensions: 1000x600x1500mm. A sculptural focal point for living rooms, dining halls, and lounge spaces.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 35W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold + White |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 2047 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 1000x600x1500mm |
| Specification | Integrated LED 3000K (4 globes); Material: Aluminium + Milky White Glass; Finish: Gold + White; Size: 1000x600x1500mm; Flux: 2047 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Workspace: Conference Room, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories