CHANGI
CHANGI M SPOT BK Magnetic Track Cylinder 10W 3K M SPOT-10W
₹2596
₹1817
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The M SPOT delivers focused 36° beam lighting with full rotational freedom on TW magnetic track systems. Its sleek cylindrical body in Black or Brushed Gold adds sophistication to retail and residential interiors. Tunable White control allows seamless ambiance transitions from warm to cool light.
Specification
| Type | Cylinder |
| Wattage/Power | 10W |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 36° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 90° Tilt, 355° Rotation |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 706 Lm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | Osram | Toyonia |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ45mm×100mm |
| Specification | LED: Osram/Toyonia; CRI ≥90; IP20; Beam 36°; Tilt 90°; Rotation 355°; Material: Aluminium |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RETAIL: Art Galleries, Watch Store, Choco boutique – Workspace: Reception, Corporate Office – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room – Restaurants: Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories