CHANGI
CHANGI MATTONE CH H-2334-70W Champagne Decorative Round Crystal Ring 70W 3K CH H-2334-70W
₹68499
₹47949
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI MATTONE CH H-2334-70W is an elegant pendant pendant light crafted from Metal, Glass & K9 Crystal. The Champagne finish creates a sophisticated visual statement with 3000K Warm White warm illumination. Measuring φ630x103x1500mm, this fixture delivers refined ambience to luxury residential and hospitality interiors.
Specification
| Type | Round Crystal Ring |
| Wattage/Power | 70W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Champagne |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | Sanan Led |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ630x103x1500mm |
| Specification | 70W, Metal, Glass & K9 Crystal, Champagne, 3000K Warm White, φ630x103x1500mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers, Mandapam |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories