CHANGI
CHANGI PLEKO Floor Lamp Gold Decorative Linear Helix Floor Standing 15W 3K CH FL-2320-15W
₹40356
₹28249
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Define your space with the PLEKO CH FL-2320-15W floor lamp by CHANGI. This 15W fixture in Gold on metal and acrylic construction provides 3000K Warm White ambience at 750 Lm. φ220x1500mm stature makes it a striking design feature.
Specification
| Type | Helix Floor Standing |
| Wattage/Power | 15W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 750 Lm |
| Mounting Options | Floor Standing |
| Led Make | Sanan LED |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ220x1500mm |
| Specification | 15W | 3K | φ220x1500mm | 750 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance – Workspace: Reception, Corporate Office – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories