CHANGI
CHANGI VIVALDI Sand White Decorative Hexagonal Glass Decorative 120W 3K CH HL-2545-10-120W
₹212400
₹148680
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The CHANGI VIVALDI 120W pendant brings architectural drama through iron and hand-made hexagonal glass construction and Sand White finish. Hexagonal hand-made glass panels sprinkled with fine glass particles form a customizable, radiant geometric composition. Dimensions: 1420x438x2000mm with 6000 Lm luminous output. Source: Integrated LED. Perfect for stairwell wells, banquet halls, and grand entryways.
Specification
| Type | Hexagonal Glass Decorative |
| Wattage/Power | 120W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Sand White |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 6000 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | Sanan |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 1420x438x2000mm |
| Specification | Iron+Glass | 10x12W LED | 1420x438x2000mm | 6000Lm | Sand White | 3000K | Linear cluster |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Dining room, LIVING ROOM – Restaurants: Banquet halls, Cafeteria, Reception – Party Halls: Banquet halls, Convention centers, Mandapam |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories