CLARA DECOR
CLARA DECOR 1207-RGB Square BK LED Chandelier Square 36W RGB NO
₹10384
₹7269
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The CLARA DECOR 1207-RGB Square chandelier in Black houses an integrated RGB LED system delivering vibrant, programmable colour changes. Dimensions: 600X600MM. A natural fit for party halls, banquet venues, restaurants, and entertainment lounges.
Specification
| Type | Square |
| Wattage/Power | 36W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | RGB |
| Light Color | RGB |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 600X600MM |
| Specification | 36W LED, CCT: RGB, Size: 600X600MM, Pendant mount |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, BAR – Restaurants: Banquet halls, Lounge Area, BAR, Private rooms – Party Halls: BAR, Banquet halls, Convention centers, Mandapam, Community centers, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD 8911/18 Brass LED Decorative Crystal Floral Vine - - CD 8911/18
₹53690
₹76700
Expert Pick for Dining room
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD D6974 GD Crystal Chandelier Oval Crystal Drum - 3K CD D6974
₹11564
₹16520
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories