LAFIT
LAFIT Angel Plus WH COB Round 12W 4K LFSL1122A-12W
₹6396
₹3837
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Track-rail 12W spot from LAFIT Angel Plus - White finish, reflector. 38°(Def)/15/24°(Opt) beam produces 4000K Natural White accent light, ideal for retail merchandising. Fixture dimensions Ø90mm x 72mm.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 38°(Def)/15/24°(Opt) |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 4K |
| Cut Hole size | 90mm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | Osram |
| IP rating | IP-20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø90mm x 72mm |
| Specification | LED: Osram; Driver: Lafit; CRI: Ra >90 |
| Industry | RETAIL, Workspace |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Toy Shop, Hyper Market, Art Galleries – Workspace: Reception, Corporate Office |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories