LAFIT
LAFIT Celia White Retrofit Housing Rectangle 14-30W - LFGL902B
₹2336
₹1402
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Boost any focal point with the LAFIT Celia 14-30W COB spotlight. premium reflector produces a clean - beam of - light. Cut size SQ.168mm x 100mm, body 167mm x 94mm. Feature: Trimless Top Ring.
Specification
| Type | Rectangle |
| Wattage/Power | 14-30W |
| Body Color | White |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Trimless Top Ring |
| Cut Hole size | SQ.168mm x 100mm |
| Mounting Options | Recessed |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 3 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 167mm x 94mm |
| Specification | Trimless Top Ring (Suitable Lamp Elior), 2-Light Retrofit |
| Industry | RETAIL, RESIDENTIAL, Workspace |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Hyper Market – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Kitchenroom – Workspace: Reception, Corporate Office |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-W BROWN COB Cylinder 10W 3K IGNIS-W-10W-BROWN-3K
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight MK421/3 BK+RG Wall Spotlight Multi-Spot - 3K MK421/3
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight 9610-3 BK+AB Wall Spotlight Round Multi - 3K 9610-3
Price on Request
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-R MATT BK COB Cylinder 10W 3K IGNIS-R-10W-MATT-BK-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories