LAFIT
LAFIT Celia White Retrofit Housing Square 7-15W - LFGL902A
₹1569
₹942
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT Celia 7-15W recessed COB spotlight with premium reflector. Delivers a focused - beam of - light, ideal for highlight and accent applications. Dimensions SQ.94mm, cut-out SQ.100mm. Feature: Trimless Top Ring.
Specification
| Type | Square |
| Wattage/Power | 7-15W |
| Body Color | White |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Trimless Top Ring |
| Cut Hole size | SQ.100mm |
| Mounting Options | Recessed |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 3 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | SQ.94mm |
| Specification | Trimless Top Ring (Suitable Lamp Elior), Retrofit Housing |
| Industry | RETAIL, RESIDENTIAL, Workspace |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Hyper Market – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Kitchenroom – Workspace: Reception, Corporate Office |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-W BROWN COB Cylinder 10W 3K IGNIS-W-10W-BROWN-3K
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight MK421/3 BK+RG Wall Spotlight Multi-Spot - 3K MK421/3
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight 9610-3 BK+AB Wall Spotlight Round Multi - 3K 9610-3
Price on Request
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-R MATT BK COB Cylinder 10W 3K IGNIS-R-10W-MATT-BK-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories