LAFIT
LAFIT Drop Drums Black Table Light Drop Drum Tabletop 20W 3K LFTB032-20W
₹11393
₹6836
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT Drop Drums 20W decorative LED fixture in Black brings luxurious indoor ambiance with 3K warm light. Dimensions Ø250 x 343mm, IP20-rated for indoor use. Perfect statement piece for living rooms, dining areas, and lobbies.
Specification
| Type | Drop Drum Tabletop |
| Wattage/Power | 20W |
| Voltage | 230V AC |
| Body Color | Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tabletop drum lamp |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø250 x 343mm |
| Specification | Drop drum tabletop lamp, CRI Ra 80 |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Study Room – Workspace: Private Cabin, Reception – Restaurants: Lounge Area, Private rooms |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories