LAFIT
LAFIT Flexilum - Power Supply 48V 100W Black Driver/Accessory Power Supply (48V 100W) - - LFPS10048I
₹7218
₹4331
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Original LAFIT Flexilum 48V 100W PSU part – 48V 100W Power supply / driver for Flexilum braided tape lights in Black. Dimensions: L147 x W49 x H29mm. Compatible with LAFIT magnetic track and braided tape ranges.
Specification
| Type | Power Supply (48V 100W) |
| Voltage | 230V AC/50Hz |
| Body Color | Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Power Supply 48V 100W (Lafit Driver) |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L147 x W49 x H29mm; C. NA |
| Specification | Power Supply 48V 100W; Lafit Driver; 230V AC input |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM – Restaurants: Lounge Area – RETAIL: Choco boutique |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories