LAFIT
LAFIT Flexilum - Surface Box with 48V 100W Driver Black Driver/Accessory Flexilum Accessory - - LFAC1166-SB
₹22450
₹13470
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT Flexilum - Surface Box with 48V 100W Driver structural accessory in Black – Surface Box with 48V 100W Driver; Lafit Driver. Ø200mm x 56mm; C. NA. Required hardware for proper installation of LAFIT pendant systems.
Specification
| Type | Flexilum Accessory |
| Voltage | 230V AC/50Hz |
| Body Color | Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Surface Box with 48V 100W Driver; Lafit Driver |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø200mm x 56mm; C. NA |
| Specification | Flexilum Surface Box with 48V 100W Driver; Lafit Driver; Black; IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom – Restaurants: Lounge Area – RETAIL: Choco boutique, Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories