LAFIT
LAFIT Glorifying Coil Gold Surface Round 84W 30K LFSS025-84W
₹27783
₹16670
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The LAFIT Glorifying Coil from the Decorative Indoor Series offers 84W of 3000K Warm White light through a Gold housing. Sized at Ø800 x 108mm with IP20 rating, it suits high-end interiors, restaurants, and bespoke residential settings.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 84W |
| Body Color | Gold |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 30K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 3 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø800 x 108mm |
| Specification | CRI Ra 80, Surface Coil Decorative |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom – Workspace: Reception, Conference Room – Restaurants: Reception, Lounge Area – RETAIL: Watch Store, Choco boutique |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories