LAFIT
LAFIT Golden Chalet Gold Wall Round 21W 30K LFWL024-21W
₹9529
₹5717
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT Golden Chalet 21W sculptural decorative light in Gold. Provides 3000K Warm White ambient illumination through a thoughtfully engineered Ø1050 x 70mm body. IP20 rated and ready to anchor any contemporary interior.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 21W |
| Body Color | Gold |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 30K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 3 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø1050 x 70mm |
| Specification | CRI Ra 80, Wall-Mounted Linear Light |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance, Dining room – Workspace: Reception, Waiting Area, Corporate Office – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories