LAFIT
LAFIT Marbul Plus Black Magnetic Track 23mm Linear Bar Arc 12W 3K LFTL1230E
₹9788
₹5873
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT LFTL1230E 12W linear bar track light in Black for circle/arc rails. Osram LED, 3000K Warm White, 30° beam. L380 x W20 x H25. For Marbul Plus 1230 circle/arc series.
Specification
| Type | Linear Bar Arc |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 48VDC |
| Body Color | Black |
| Beam angle | 30° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Linear Bar for Circle/Arc |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Osram |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L380 x W20 x H25 |
| Specification | Marbul Plus Circle Linear 12W, Osram |
| Industry | Workspace, RESIDENTIAL, RETAIL, Institutions |
| Type of rooms | Workspace: Corporate Office, Conference Room, Reception – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Kitchenroom, Study Room – RETAIL: Hyper Market, Art Galleries – Institutions: Schools, Colleges |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories