LAFIT
LAFIT Pinaccle BK Projector Spotlight Architectural Projector Spotlight 15W 3000K LFFC093
₹41409
₹24845
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT Pinaccle LFFC093 15W Surface fixture in elegant Black finish, delivering 3000K Warm White illumination at 3°/6°/10°/20°/40°/6*40°/10*20°/10*30° beam angle. Premium L88 x W100 x H156 mm architectural fixture engineered for IP-66 rated outdoor environments. Ideal for landscape and facade lighting projects.
Specification
| Type | Architectural Projector Spotlight |
| Wattage/Power | 15W |
| Voltage | 24V DC/DMX512 |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 3°/6°/10°/20°/40°/6*40°/10*20°/10*30° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | DMX512 Compatible |
| Light Color | 3000K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP66 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L88 x W100 x H156 mm |
| Specification | 15W Architectural Projector, IP-66, CRI Ra≥80, 3°/6°/10°/20°/40°/6*40°/10*20°/10*30° Beam |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Backyard, Porch, Entrance – Public Spaces: Monuments, Public Parks, Botanical Garden – RETAIL: Art Galleries, Watch Store |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-W BROWN COB Cylinder 10W 3K IGNIS-W-10W-BROWN-3K
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight MK421/3 BK+RG Wall Spotlight Multi-Spot - 3K MK421/3
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight 9610-3 BK+AB Wall Spotlight Round Multi - 3K 9610-3
Price on Request
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-R MATT BK COB Cylinder 10W 3K IGNIS-R-10W-MATT-BK-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories