M DECOR
M DECOR MSHL75182/1 Antique Brass+Gold Glass+Milky White Decorative Globe 21W 3K MSHL75182/1
₹35400
₹28320
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The M DECOR MSHL75182/1 blends artisanal craftsmanship with modern aesthetics. Crafted from Iron + Glass with a Antique Brass + Gold Glass + Milky White finish, this Pendant Light offers 21W 3000K Warm White illumination. Size: D 300xH 450 MM. Recommended for residential spaces.
Specification
| Type | Globe |
| Wattage/Power | 21W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Antique Brass+Gold Glass+Milky White |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D 300xH 450 MM |
| Specification | 21WW | 220-240V | Iron + Glass | Antique Brass + Gold Glass + Milky White | IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Restaurants: Private rooms, Lounge Area, Reception – Party Halls: Banquet halls, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories