M DECOR
M DECOR MSHL75183/1 Gold+Amber Glass Decorative Globe 10W 3K MSHL75183/1
₹30680
₹24544
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Crafted for discerning spaces, the M DECOR MSHL75183/1 is a distinguished Pendant Light with Gold + Amber Glass finish on Iron + Glass frame. Offers 10W 3000K Warm White illumination, measuring D 300xH 600 MM. Excellent for residential spaces.
Specification
| Type | Globe |
| Wattage/Power | 10W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold+Amber Glass |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D 300xH 600 MM |
| Specification | 10WW | 220-240V | Iron + Glass | Gold + Amber Glass | IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Restaurants: Private rooms, Lounge Area, Reception – Party Halls: Banquet halls, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories