M DECOR
M DECOR MSHL75208 Black Decorative Decorative 15W 3K/4K/6K MSHL75208
₹21240
₹16992
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The M DECOR MSHL75208 is a statement Wall Light that transforms interiors with its Black finish and Iron + Resin craftsmanship. Provides 15W of gentle tunable 3K/4K/6K glow. Size: L 750x H 190 MM. Great for residential spaces.
Specification
| Type | Decorative |
| Wattage/Power | 15W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L 750x H 190 MM |
| Specification | 15WW | 220-240V | Iron + Resin | Black | IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Bathroom, Entrance – Workspace: Reception, Waiting Area, Corporate Office – Restaurants: Lounge Area, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories