N.Decor
N.Decor 1958 Amber Decorative Linear - 3K 1958
₹14160
₹11328
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights presents the 1958 pendant, a designer lighting solution for dining spaces. Constructed from Iron+Glass with Amber finish and dimensions of 1200mm. 3000K Warm White output creates a cozy, inviting glow. Ideal for modern homes, restaurants, and banquet settings.
Specification
| Type | Linear |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Amber |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | NO |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 1200mm |
| Specification | Iron+Glass, Amber, 1200mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Kitchenroom, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls, Lounge Area, Private rooms – RETAIL: Art Galleries, Choco boutique |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories