N.Decor NL-DHL-056 GD Decorative Linear LED 3in1 NL-DHL-056
Inclusive of all taxes
Neptune Lights NL-DHL-056 LED decorative linear pendant light crafted from premium iron+acrylic with a stunning Gold finish. This linear chandelier features 3-in-1 tunable color temperature technology, allowing you to switch between Warm White, Natural White, and Daylight modes. Measuring 1200mm, it creates an impressive focal point for any grand interior. Ideal for luxury living rooms, dining areas, and hotel lobbies.
| Type | Linear |
| Wattage/Power | LED |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 3-in-1 CCT Tunable |
| Light Color | 3in1 |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 1200mm |
| Specification | LED, 3-in-1 CCT, Iron+Acrylic, 1200mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love