N.Decor
Neptune Lights 10040-4-PBKS PKB+Smoke Contemporary Glass Multi-Cluster Globe - 3K 10040-4-PBKS
₹19470
₹15576
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Sophisticated Neptune Lights 10040-4-PBKS four-globe cluster pendant in Polish Black with smoke glass orbs. Built-in LED module delivers 3000K warm white illumination. Measures 400×400×340+1500mm — a modern centrepiece for living rooms and dining spaces seeking understated elegance.
Specification
| Type | Multi-Cluster Globe |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | PKB+Smoke |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 400x400x340+1500mm |
| Specification | Dim: 400x400x340+1500mm | Material: Iron+Glass | Base: NO | IP: IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom – Workspace: Reception, Waiting Area – Restaurants: Lounge Area, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories