N.Decor
Neptune Lights 10104-8-BKS BK+Smoke Multi-Light Arched Cluster - 3K 10104-8-BKS
₹27671
₹22137
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
A stunning Neptune Lights 10104-8-BKS hanging light in BK+Smoke with Aluminum+Iron+Glass build. Pendant mounted at 650x650x450+1000mm. 3000K Warm White illumination Best suited for residential and dining.
Specification
| Type | Arched Cluster |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK+Smoke |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 650x650x450+1000mm |
| Specification | 8-light arched cluster, BK+Smoke, Aluminum+Iron+Glass, LED 3000K |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance, Dining room – Restaurants: Reception, Lounge Area – Workspace: Waiting Area, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories