N.Decor
Neptune Lights 3303-4 BK+Amber LED Glass Linear Cluster - 3K/4K/6K NO
₹14160
₹11328
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 3303-4 in BK+Amber brings a sophisticated Linear Cluster form to your ceiling. Constructed from Iron + Glass, this fixture pairs well with modern and classic decors. Dimensions: 1050x200x1800mm. Recommended for residential and upscale dining environments.
Specification
| Type | Linear Cluster |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK+Amber |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 1050x200x1800mm |
| Specification | Material: Iron + Glass | Voltage: 220-240V | IP: IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories