N.Decor
Neptune Lights 5009-1D FGD Crystal Decorative Fan 10W - NO
₹6490
₹5192
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 5009-1D in FGD brings a sophisticated Decorative Fan form to your ceiling. Constructed from Crystal + Glass, this fixture pairs well with modern and classic decors. Dimensions: 260x200x2000mm. Recommended for residential and upscale dining environments.
Specification
| Type | Decorative Fan |
| Wattage/Power | 10W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | FGD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 260x200x2000mm |
| Specification | Material: Crystal + Glass | Power: 10W | Voltage: 220-240V | IP: IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room – Restaurants: Lounge Area, Private rooms – Party Halls: Banquet halls, BAR |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories