N.Decor
Neptune Lights 5757/6 FGD LED Round 108W 3IN1 5757/6
₹21240
₹16992
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Experience flexible illumination with the Neptune Lights 5757/6 – 3-in-1 CCT tunable LED pendant in FGD finish. Adjust the color temperature to suit any mood or occasion. Made from Metal. Size: 400*1200mm.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 108W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | FGD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3IN1 |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 400*1200mm |
| Specification | Power: 108W | Voltage: 220-240V | IP: IP20 | Dim: 400*1200mm | Material: Metal |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls, Lounge Area – Party Halls: BAR, Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories