N.Decor
Neptune Lights 68159-A BRONZE+SMOKE Modern Linear Cluster Vertical Linear Triple 36W 3K 68159-A
₹13216
₹10573
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights 68159-A three-tube vertical cluster pendant in Bronze+Smoke, 36W at 3000K, measuring 260×260×H2000mm. The staggered aluminum cylinders with gold accents create a refined contemporary installation for dining rooms, kitchen areas, and modern residential spaces.
Specification
| Type | Vertical Linear Triple |
| Wattage/Power | 36W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BRONZE+SMOKE |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 260*260*H2000mm |
| Specification | Power: 36W | Dim: 260*260*H2000mm | Material: Iron+Aluminum+Glass | Base: NO | IP: IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Banquet halls, Reception – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories