N.Decor
Neptune Lights 7980-1 SP GD+Amber Decorative Spiral - - 7980-1 SP
₹14160
₹11328
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 7980-1 SP brings modern elegance with its Iron+Glass pendant design. GD+Amber body, 260x400mm dimensions. warm, bulb-dependent illumination Suited for residential and dining.
Specification
| Type | Spiral |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD+Amber |
| Base Type | E27 |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 260x400mm |
| Specification | E27, GD+Amber, Iron+Glass, 260x400mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Kitchenroom – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories