N.Decor
Neptune Lights 8398/8+4 BK+GD Acrylic Double Ring Globe LED 100W 3IN1 8398/8+4
₹33630
₹26904
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Crafted from Iron+Aluminum+Acrylic, the Neptune Lights 8398/8+4 Chandelier combines premium quality with striking aesthetics. This BK+GD fixture in a Double Ring Globe form measures 980*800mm and offers switchable 3-color (warm/natural/cool white) illumination. An outstanding choice for living rooms, dining areas, and event spaces.
Specification
| Type | Double Ring Globe |
| Wattage/Power | LED 100W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK+GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3IN1 |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | NO |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 980*800mm |
| Specification | Material: Iron+Aluminum+Acrylic | HSN: 940528500 | Voltage: 220-240V |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Workspace: Reception, Conference Room – Party Halls: Convention centers, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories