N.Decor
Neptune Lights 8911/8+4 BK+GD Acrylic Ring Multi-Head Globe LED 50W 3IN1 8911/8+4
₹34220
₹27376
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Bring sophisticated lighting to your interior with the Neptune Lights 8911/8+4, a Chandelier in BK+GD finish. The Ring Multi-Head Globe design crafted from Iron+Aluminum+Acrylic measures 950*660mm and delivers switchable 3-color (warm/natural/cool white) light. Designed to complement upscale interiors for living rooms, dining rooms, and hospitality venues.
Specification
| Type | Ring Multi-Head Globe |
| Wattage/Power | LED 50W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK+GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3IN1 |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | NO |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 950*660mm |
| Specification | Material: Iron+Aluminum+Acrylic | HSN: 940529000 | Voltage: 220-240V |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Workspace: Reception, Conference Room – Restaurants: Reception, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories