N.Decor
Neptune Lights AL1021-12-PL GD+BK Multi-Light Floral Cluster - 3K AL1021-12-PL
₹74340
₹59472
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights AL1021-12-PL brings modern elegance with its Iron pendant design. GD+BK body, 500x3000mm dimensions. 3000K Warm White illumination Suited for residential and dining.
Specification
| Type | Floral Cluster |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD+BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 500x3000mm |
| Specification | 12-light floral cluster, GD+BK, Iron, LED 3000K |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance, Dining room – Restaurants: Reception, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories