N.Decor
Neptune Lights QY-H1092YB GD Modern LED Cylindrical LED 3000K 3K QY-H1092YB
₹4543
₹3634
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Add a touch of sophistication with the Neptune Lights QY-H1092YB. This Pendant Light in GD finish uses Aluminum for durability. Integrated LED 3000K warm white illumination. Dimensions: 40×335mm. Ideal for residential and commercial environments.
Specification
| Type | Cylindrical |
| Wattage/Power | LED 3000K |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 40×335mm |
| Specification | LED 3000K | 220-240V | Dim: 40×335mm | IPIP20 | Mat: Aluminum |
| Industry | Workspace, RETAIL, Restaurants |
| Type of rooms | Workspace: Reception, Conference Room – RETAIL: Watch Store, Art Galleries – Restaurants: Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories