N.Decor
Neptune Lights T657/4 BK+GD Cluster Round Cluster 13W 3K/4K/6K NO
₹21476
₹17181
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
T657/4 from Neptune Lights delivers Round Cluster pendant styling in a BK and GD Iron+Acrylic+Aluminum body. 13W power consumption. with 3-in-1 tunable CCT (3000K/4000K/6500K). Measuring N/A, this light creates a statement above dining rooms and lounge spaces spaces.
Specification
| Type | Round Cluster |
| Wattage/Power | 13W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK+GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Specification | Power: 13W | Base: NO | CCT: 3K/4K/6K | Material: Iron+Acrylic+Aluminum | IP: IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories