CHANGI
CHANGI FLIX BK Magnetic Track Linear 10W 3K FLIX-10W
₹1475
₹1033
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The FLIX magnetic linear light provides consistent diffused illumination across 110° for workspace and retail environments. Its slim 45mm profile mounts magnetically for tool-free repositioning. Tunable White versions support dynamic lighting from warm to cool colour temperatures.
Specification
| Type | Linear |
| Wattage/Power | 10W |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 110° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 570 Lm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | Osram | Toyonia |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 300×45mm |
| Specification | LED: Osram/Toyonia; CRI ≥90; IP20; Beam 110°; Material: Aluminium |
| Industry | Workspace, RETAIL, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | Workspace: Corporate Office, Conference Room, Co-working space – RETAIL: Hyper Market, Art Galleries – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Study Room |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories