CHANGI
CHANGI FOVERO CH FL-2308 Brushed Gun Black Decorative Sculptural Glass Dome Floor Standing 4.6W 3K CH FL-2308-4.6W
₹61891
₹43324
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI FOVERO CH FL-2308 4.6W decorative floor lamp with Brushed Gun Black finish. The 233x210x1700mm sculptural form delivers 460 Lm of warm 3000K illumination, making a statement in living rooms, lounges, and luxury bedrooms.
Specification
| Type | Sculptural Glass Dome Floor Standing |
| Wattage/Power | 4.6W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Brushed Gun Black |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 460 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 233x210x1700mm |
| Specification | 4.6W, 460 Lm, 233x210x1700mm, Finish: Brushed Gun Black, 3000K |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: Banquet halls, Convention centers, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories