CHANGI
CHANGI GRAZE CH T-2421-35W BK COB Round 35W 4K CH T-2421-35W
₹4543
₹3180
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI GRAZE CH T-2421-35W 35W Track Light in Black finish delivers 4000K Natural White illumination at 38° beam angle. Track mounting enables repositioning for dynamic accent lighting. Dimensions: φ97×H110mm. Features 350°/90° Rotation. Ideal for retail displays, galleries and workspace accent lighting.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 35W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 38° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 350°/90° Rotation |
| Light Color | 4K |
| Lumens | 4550 Lm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | Seoul Semiconductor |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ97×H110mm |
| Specification | 35W, 4550 Lm, 38° Beam, CRI≥90, IP20, Seoul Semiconductor LED, Aluminium |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | RETAIL: Art Galleries, Watch Store, Hyper Market – Workspace: Reception, Corporate Office – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories