CHANGI
CHANGI KERNEL CH HL-2527-1100 Sandy Silver + White Decorative Rectangle 30W 3K CH HL-2527-1100-6X5W
₹116820
₹81774
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI KERNEL CH HL-2527-1100 30W pendant mount crafted from Metal + Premium Glass, finished in Sandy Silver + White. Dimensions: 1100x70x1500mm. Designed for long dining tables, kitchen islands, and conference rooms.
Specification
| Type | Rectangle |
| Wattage/Power | 30W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Sandy Silver + White |
| Base Type | G9 |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 1100x70x1500mm |
| Specification | G9 LED 3000K (6 lamps); Material: Metal + Premium Glass; Finish: Sandy Silver + White; Size: 1100x70x1500mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Dining room, LIVING ROOM – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Workspace: Conference Room, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories