CHANGI
CHANGI KERNEL CH HL-2527-600 Sandy Silver + White Decorative Round 60W 3K CH HL-2527-600-12X5W
₹213580
₹149506
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The CHANGI KERNEL CH HL-2527-600 delivers refined elegance through its Metal + Premium Glass build and Sandy Silver + White aesthetic. Dimensions: φ600x2200mm. Designed for stairwells, double-height foyers, and atrium spaces.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 60W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Sandy Silver + White |
| Base Type | G9 |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ600x2200mm |
| Specification | G9 LED 3000K (12 lamps); Material: Metal + Premium Glass; Finish: Sandy Silver + White; Size: φ600x2200mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls – Party Halls: Convention centers, Banquet halls, Mandapam |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories