CHANGI
CHANGI KLOSI Bell Pendant Gold Pendant Bell Shape 10W 3K CH H-2315-10W
₹11977
₹8384
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI CH H-2315-10W 10W pendant from the KLOSI series, an architectural statement in Gold. Built from premium materials, it diffuses 3000K Warm White light at 500 Lm for an inviting ambient glow. Spans φ135x2500mm, perfect for dining tables, lobbies, and living areas.
Specification
| Type | Bell Shape |
| Wattage/Power | 10W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 500 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | Sanan LED |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ135x2500mm |
| Specification | 10W | 3K | φ135x2500mm | 500 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Bedroom, Dining room, Kitchenroom – Restaurants: Cafeteria, Lounge Area, Private rooms – RETAIL: Choco boutique, KIOS Outlet |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories