CHANGI
CHANGI ORB Cluster Pendant 18-Glass Coffee & Clear Glass Cluster Pendant Cluster Globe Glass 24.3W 3K CH H-2325-18X1.35
₹101598
₹71119
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI CH H-2325-18X1.35 24.3W pendant from the ORB series, an architectural statement in Coffee & Clear Glass. Built from premium materials, it diffuses 3000K Warm White light at 1940 Lm for an inviting ambient glow. Spans φ480x1500mm, perfect for dining tables, lobbies, and living areas.
Specification
| Type | Cluster Globe Glass |
| Wattage/Power | 24.3W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Coffee & Clear Glass |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 1940 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | Lextar LED |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ480x1500mm |
| Specification | 24.3W | 3K | φ480x1500mm | 1940 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories