CHANGI
CHANGI ULTRA TRIMLESS CORNER BK Corner Piece Trimless Corner - N/A NO
₹1711
₹1198
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI ULTRA TRIMLESS CORNER – a precision-engineered track system component in Black aluminium finish. Dimensions: 55×55×19mm, Track: 35×17mm. Designed for reliable connectivity and layout flexibility within the ULTRA magnetic track ecosystem.
Specification
| Type | Trimless Corner |
| Voltage | 24V DC |
| Body Color | BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Track |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 55×55×19mm, Track: 35×17mm |
| Specification | 24V Magnetic Track Trimless Corner Piece, Aluminium |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries – Workspace: Corporate Office, Reception – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories