CHANGI
CHANGI VIEPO Hanging Light Pearl Black Decorative Cluster Multi-Color 25.2W 3K CH H-2305-4-25.2W
₹149506
₹104654
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI VIEPO H-2305-4-25.2W pendant LED light delivering 25.2W of warm 3000K illumination at 2520 Lm. Pearl Black with multi-color glass finish complements modern interiors with a sophisticated visual signature. Size: 200x200x1200mm. Designed for dining tables, kitchen islands, and statement living areas.
Specification
| Type | Cluster Multi-Color |
| Wattage/Power | 25.2W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Pearl Black |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 2520 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 200x200x1200mm |
| Specification | 25.2W LED, 3000K, Cree, Steel & Glass, Pearl Black with 1x Red, 2x Black, 1x Yellow glass shades |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Study Room – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms – Workspace: Reception, Conference Room, Private Cabin |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
PASOLITE
PASOLITE Skone Hanging - Square WH Decorative Square Multi-tier 78W 3K PACH 084
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
PASOLITE
PASOLITE 3 Step Triangle Hanging WH Decorative Triangle Multi-tier 80W 3K PR 1390
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
PASOLITE
PASOLITE Skone Hanging - Round WH Decorative Round Multi-tier 78W 3K PACH 073
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories