CHANGI
CHANGI ZIMA 4.56W Hanging Light Brushed Gun Black Decorative Glass Round Disc 4.56W 3K CH H-2310-1-4.56W
₹18054
₹12638
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Statement hanging light from CHANGI's ZIMA collection. The CH H-2310-1-4.56W combines 4.56W of warm 3000K Warm White ambience with Brushed Gun Black finish on premium materials body. Lumen output of 456 Lm and φ180x1680mm dimensions suit luxury residential and commercial settings.
Specification
| Type | Round Disc |
| Wattage/Power | 4.56W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Brushed Gun Black |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 456 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ180x1680mm |
| Specification | 4.56W | 3K | φ180x1680mm | 456 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Workspace: Reception, Waiting Area – Restaurants: Lounge Area, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories