CLARA DECOR
CLARA DECOR 1207-RGB+BT+Speaker Round 400MM BK Smart LED Chandelier Round 30W RGB NO
₹4868
₹3407
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Light, sound, and motion converge in the CLARA DECOR 1207-RGB+BT+Speaker Round 400MM, finished in Black. The fixture combines an RGB LED engine, Bluetooth audio, and a moving-head mechanism into one show-stopping ceiling piece. Dimensions: 400MM. Ideal for banquet halls, party lounges, and entertainment venues.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 30W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | RGB, Bluetooth, Speaker, Moving Head |
| Light Color | RGB |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 400MM |
| Specification | 30W LED, CCT: RGB, Size: 400MM, Pendant mount |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, BAR – Restaurants: Banquet halls, Lounge Area, BAR, Private rooms – Party Halls: BAR, Banquet halls, Convention centers, Mandapam, Community centers, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD 8911/18 Brass LED Decorative Crystal Floral Vine - - CD 8911/18
₹53690
₹76700
Expert Pick for Dining room
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD D6974 GD Crystal Chandelier Oval Crystal Drum - 3K CD D6974
₹11564
₹16520
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories