LAFIT
LAFIT LAFIT DT6 LED Driver 15-18W White DALI DT6 Dimmable Driver Constant Current Driver 15-18W - Driver-DD-FH-3-42-200-400 (NFC)
₹4224
₹2535
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT branded Fulham LED driver (15-18W) — Round Casing - 3-42V 200-400mA. Reliable constant-current output for dimmable LED applications. Compact dimensions: Ø57mm x 24mm. Suitable for downlights, profiles, and architectural fixtures.
Specification
| Type | Constant Current Driver |
| Wattage/Power | 15-18W |
| Voltage | Output: variable DC |
| Body Color | White |
| Base Type | NO |
| Smart Features | DALI DT6 Dimmable |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Fulham |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 3 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø57mm x 24mm |
| Specification | Brand: Fulham, Type: DT6 DALI Dimmable Driver, Round Casing - 3-42V 200-400mA |
| Industry | Workspace, RESIDENTIAL, RETAIL |
| Type of rooms | Workspace: Corporate Office, Reception – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Study Room – RETAIL: Hyper Market, Watch Store |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories