LAFIT
LAFIT Marbul NXT Black Magnetic Track 15mm Accessory In-track Driver 100W - LFPS10048I(Marbul NXT)
₹4667
₹2800
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The LAFIT LFPS10048I 100W in-track LED driver from LAFIT provides regulated 48VDC for Marbul magnetic spotlights and linear bars. Compact dimensions L313 x W16.8 x H33.8 fit within the track extrusion. Suitable for both standard and smart-controlled scenes.
Specification
| Type | In-track Driver |
| Wattage/Power | 100W |
| Voltage | 230VAC/50Hz |
| Body Color | Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | In-track Power Supply |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L313 x W16.8 x H33.8, Cable 1m |
| Specification | 100W LED Driver, Lafit branded |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room – Workspace: Corporate Office, Conference Room – RETAIL: Hyper Market, Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories